Marek Chromý

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Kultura a spolky > Stalo se > 2015

Stalo se 2015

 

Tříkrálová sbírka

Charitativní tříkrálovou sbírku v naší obci opět vykonaly ve dnech 3. a 4. ledna děti ze souboru Doudlebánek. Celkem se vybralo 12 182,- Kč a množství cukrovinek. Získané finanční prostředky podpoří činnost azylového domu sv. Pavla v Českých Budějovicích a domu sv. Petra v Záblatí u Prachatic. Cukrovinky byly samozřejmě rozděleny mezi děti z Doudlebánku.

 

Rekonstrukce obecního úřadu a kulturního domu

Počátek roku 2015 se nesl ve znamení rekonstrukcí na obecním úřadě a kulturním domě. Z bývalé „poradny“ byla vytvořena malá samostatná kancelář pro starostu a z čekárny nová kuchyňka. Kuchyňka slouží nejen pro zaměstnance obce, ale je i zázemím pro akce pořádané na obecním úřadě. V kulturním domě byly stejně jako na obecním úřadě nově zrekonstruovány toalety.

Betonový přejezd v Zadubí

Další záměr obecního zastupitelstva se podařilo uskutečnit v červnu letošního roku. Namísto bývalé lávky v Zadubí, kterou v červnu 2013 odnesla voda, nechala obec vybudovat vyvýšený betonový přejezd s hluboko zapuštěnými piloty, který bude sloužit pro pěší chůzi i cyklistům.

První svatba na obecním úřadě

Starosta Zdeněk Šmíd byl požádán novými občany obce, zda by nemohli být oddáni na obecním úřadě. Starosta prosbě rád vyhověl a zasedací místnost se proto proměnila v útulnou obřadní síň. Nábytek zapůjčil Jiří Klor, zajistil i kvalitní hudební doprovod. Novomanželé Kovářovi tak měli v sobotu 21. března první svatbu za dobu existence Obecního úřadu Doudleby.

novomanželé Kovářovi

 

Výstava „Z výbavy našich babiček“

U příležitosti jarní poutě se dne 22. března konala výstava „Z výbavy našich babiček“. Šlo především o kuchyňské nádobí, domácí potřeby a součásti ženských krojů, které zapůjčili občané z Doudleb.

Z vybavení kuchyně.jpg

  

 

 

 

 

 

Vítání občánků

Dne 31. května v mateřské škole přivítali starosta Zdeněk Šmíd a místostarostka Mirka Caplová do obce osm nových občánků a jejich rodičů.


Děti a rodiče Starosta Šmíd a místostarostka Caplová

Cyklovýlet

Prvně v historii naší obce uspořádal někdo společný cyklovýlet občanů. Konal se 20. června z Doudleb do Trocnova. Zorganizoval jej Vladimír Votřel z nadace Jihočeské cyklostezky Po stopách husitů a díky této podpoře obdrželi cyklisté v Trocnově zdarma občerstvení. Akce se zúčastnilo kolem 40 osob, především z řad rodičů s dětmi.

 

Dětští účastníci po příjezduV TrocnověPřed zahájením

 

 

 

 

 

 

 

Putování po Doudlebech

Tradiční Putování po Doudlebech uspořádané na závěr prázdnin se neslo ve znamení řemesel a vydařilo za pěkného počasí.

 

Hlavní aktéři U malíře obrazůPekařkyKovář
Švadleny
   

 

 

 

 

 

 

Požár domu Marty Pětivoké ve Straňanech č. 32

Ve čtvrtek 10. prosince dvacet minut po půlnoci naše občany probudil ze spánku požární siréna. Operační a informační středisko Hasičské záchranné stanice Jihočeského kraje přijalo telefonní oznámení o požáru domu čp. 32 v obci Straňany a vyslalo profesionální hasiče ze stanic České Budějovice a Suché Vrbné a svolali jednotku dobrovolných hasičů obce Doudleby. Majitelku domu Martu Pětivokou, kterou ze spánku naštěstí probudili papoušci, odvezli zdravotníci do nemocnice z důvodu podezření na nadýchání zplodinami hoření. Zasahující hasiči požár zlikvidovali přibližně za hodinu a půl. Příčinou vzniku požáru byla pravděpodobně technická závada na elektroinstalaci.

Dokončení opravy kostela

Během září a října byla dokončena poslední etapa nové fasády kostela na jižní straně. Celý kostel má nyní elegantní barvu světle kávovou barvu.

Vánoční koncert v kostele

Po mnoha letech se v kostele znovu konal koncert, který zorganizoval Obecní úřad Doudleby, konkrétně místostarostka Mirka Caplová. Se svým programem vystoupili děti i dospělí z obce či s blízkým vztahem k Doudlebům.
Byli to:
Anička Gajdošová, Jarka Koudelková, David Horák, Jirka Dušák, Jana Michalová, Šimon Burda a Tomáš Zikmund, Zdeněk Zdrha, rodina Čermákova z Rechlí, David Chyňava, Bára Tibitanzlová, rodina Šestákova, Anna Vrábková, Jitka Čechová, Jan Páleníček a Doudlebský pěvecký sbor.
Koncert byl nebývalé hojně navštíven (cca 250 lidí). Vstup byl volný a řadu posluchačů přivedla i skutečnost, že se na koncertě pořádala sbírka ve prospěch vyhořelé paní Pětivoké. Sbírka celkem vynesla 67 tisíc Kč.

 

NávštěvníciKoncert

 

Pohyb obyvatel:

V letošním roce se narodili

Klára Čermáková, Doudleby
Natálie Frdlíková, Doudleby
Viktorie Kubbah, Doudleby
Jan Šejhar, Doudleby
Matouš Pokorný, Straňany
Aneta Frčková, České Budějovice

Zemřeli

Pavel Šik, Straňany
Marie Preslová, Straňany
Naděžda Lišková, Doudleby
Jaromír Pilbauer, Doudleby