Marek Chromý

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Kultura a spolky > Stalo se > 2013

Stalo se 2013

Stavba čistírny odpadních vod

Po mnohaletém úsilí starosty Františka Rytíře se plánovaná čistírna odpadních vod začala v březnu letošního roku skutečně budovat. V prostoru za Biaggiho lávkou vyrostla nová budova čistírny. Práce provedla firma SKANSKA a byly dokončeny do konce srpna.

  

Jarní pouť

Letošní „Černá neděle“ připadla na 17. březen. Kromě slavnostní mše v kostele, při níž opět zazpíval doudlebský sbor, byla v budově obecního úřadu otevřena „Výstava starých knih a obrazů“, které zapůjčili místní občané. K vidění byly obrazy především cenné Oty Matouška, návštěvníci si mohli zalistovat ve výpravných knižních vazbách, starých čítankách, biblích i četných publikacích věnovaných Doudlebsku.

  

Oslava 70 let souboru Doudleban

V sobotu 18. května se v kulturním domě konala oslava 70 let existence folklórního souboru Doudleban. Kromě něj sklidil se svým vystoupením i dětský soubor Doudlebánek. Program uzavřela taneční zábava, při níž k tanci hrála dechová kapela Šumavanka.

Noc kostelů

V pátek 24. května se Doudleby zapojily do celorepublikové akce „Noc kostelů“. Jde o jeden večer v roce, kdy jsou i jinak běžně nepřístupné kostely otevřeny zájemcům o prohlídku; pro návštěvníky je připraven nejrůznější kulturní program. Ten začal vystoupením Doudlebánku, po kterém byla pro děti připravena soutěž, při níž se seznámily s jednotlivými součástmi kostela. Pro dospělé byla připravena přednáška obecního kronikáře o historii kostela a výstava fotografií.

 

Veřejná schůze

Již tradicí se stala veřejná schůze obecního zastupitelstva pořádaná u jezu kolem poloviny srpna a spojená s možností dát si během rokování točené pivo. Ta letošní připadla na pátek 16.8. a přišel rekordní počet občanů – kolem stovky, neboť na programu bylo dokončení čističky odpadních vod.

 

Soutěže pro děti a dospělé

Poslední prázdninovou sobotu 31.8. se konala soutěž pro děti Putování po Doudlebech, tentokrát na téma soutěžení v nejrůznějších sportovních disciplínách – gymnastice, atletice. Nechyběla ani lukostřelba a plavení v kánoji. Na státní svátek sv. Václava v sobotu 28. 9. se konal společný mužsko-ženský den prostoru kolem řeky v Doudlebech.

Obchůzka lucek

Velké pozornosti se dočkala letošní obchůzka lucek (12. 12.), neboť ji natáčela televize Nova v přímém přenosu.

Narodili se:

Petr Horelica
Kateřina Bednářová
Sofie Mrkvanová
Barbora Vycpálková

Zemřeli:

Jan Liška
Anna Zdrhová
Růžena Leštinová

 

 

Povodeň 2013

povodeň 2013